/O nás
O nás2016-02-22T18:31:21+00:00
[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][title size=”2″ content_align=”center” style_type=”single” sep_color=”#262626″ margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””]

MARS Svratka, a.s. 110 LET TRADICE VÝROBY

[/title]

produktový profil  |  výrobní profil  |  společenská odpovědnost

Náš podnik slaví v tomto roce významné jubileum. Je tomu už více než 110 let, kdy v roce 1903 František Berounský položil základní kámen tradici výroby pod značkou MARS, ve Svratce.

Tradice

Historie a současnost společnosti Historie firmy Mars Svratka, a.s. sahá do konce 19. století, kdy byl živnostníkem Janem Berounským založen rodinný podnik zabývající se výrobou kovového zboží a petrolejových lamp pod značkou MARS.

Po znárodnění v roce 1948 vzniká státní podnik MARS, který přebírá nejen výrobní značku, ale i většinu sortimentu. V osmdesátých letech je firma MARS začleněna do koncernu AGROZET a jejím nosným programem se stává výroba sedadel do traktorů ZETOR. Po roce 1989 se firma AGROZET rozpadá a MARS jako národní podnik funguje až do 1.1.1994, kdy byla založena akciová společnost.

Tímto datem začíná nová etapa existence firmy. Ve svém výrobním portfoliu zachovala značnou část původní produkce a navazuje dále na tradici kovovýroby na Vysočině a nabízí svým zákazníkům stále častěji výrobu dle jejich požadavků a přání.

MARS Svratka, a.s. se zabývá zpracováním kovů – především lisováním, svářením, montáží a povrchovými úpravami. Dle představy zákazníka je možné zajistit výrobu zboží stejně jako konstrukční návrh a zhotovení nástrojů a přípravků. Komplexnost výroby spočívá nejen v rozmanitosti používaných technologií, ale především v možnosti finální povrchové úpravy práškovým lakem nebo galvanickým zinkem na vlastních automatických linkách. Stabilní situace v zajištění odbytu standardní produkce spotřebního zboží na tuzemském i zahraničním trhu umožnila orientovat se více na oblast dlouhodobých kooperací. Jde především o velkokapacitní produkci.

Standardní výrobky představují dopisní schránky, sedadla do traktorů Zetor, dílenské stoly a skříňky, lopatky, kamna na dřevo, odpadkové koše, kouřové příslušenství (výměníky, roury, kolena, zděře, víčka a růžice), termosy na jídlo a pití atd.

Kvalita výrobků a profesionalita služeb je deklarována certifikátem systému řízení jakosti dle normy ČSN EN ISO 9001:2009 auditovaném firmou TŰV.

Činnosti společnosti lze rozdělit do následujících okruhů:

Výroba kovového spotřebního zboží

Povrchové úpravy

Kooperace výroby – výroba polotovarů

Firma v rámci výroby kovového spotřebního zboží obchoduje se zahraničím. Asi 50 % této produkce míří přes hranice. Místem určení jsou především země Evropské unie.

Zbylé dvě oblasti (povrchové úpravy a kooperace výroby) jsou realizovány jak v rámci České republiky tak i do zahraničí . Kooperovaná resp. velkosériová zakázková výroba a povrchové úpravy se týkají především oblasti nábytkářství (různé druhy kování, pojezdů, lišt, …), strojírenství a také automobilového průmyslu. V oblasti nábytkového kování jsme velmi hrdí na výtečnou a stále rostoucí spolupráci s největším nábytkářským řetězcem, naše produkty se tak dostanou do všech koutů světa. Tato spolupráce na nás klade vyšší a vyšší nároky na kvalitu a ekonomičnost výroby, nutí nás stále se rozvíjet a zapojovat do procesu výroby nové technologie a výrobní postupy.

Rozvoj společnosti

Naší vizí je být společností NADŠENOU, NOVÁTORSKOU a FLEXIBILNÍ. Trvalý rozvoj chápeme jako neustálý proces, v jehož průběhu se objevují stále nové perspektivy a cíle. Vyvíjíme se prostřednictvím učení a nabýváním zkušeností. Stále zlepšujeme metody výroby a zvyšujeme kvalitu našich produktů.

Naši lidé

Vyjímečná zručnost pracovníků, jejich detailní znalost užívaných technologií a schopnost neustále se učit novému – to je největší bohatství firmy MARS Svratka, a.s.

Neváháme proto investovat do odborného a profesního růstu našich zaměstnanců a nabídnout jim odpovídající směr jejich kariéry.

_IMG1300

 

Zodpovědný přístup

Hlásíme se k ekologické a sociální odpovědnosti. Nabízíme nové pracovní příležitosti, zabýváme se příspěvkovou činností.

S maximální zodpovědností přistupujeme k ochraně životního prostředí, kterou naplňujeme nad rámec platných zákonů a nařízení.

Náš výrobní závod leží v srdci chráněné krajinné oblasti Žďárské Vrchy tuto skutečnost si uvědomujeme a okolní překrásné krajiny si natolik považujeme a právě proto vynakládáme maximální úsilí, aby naše činnost měla minimální dopad na životní prostředí v této lokalitě.

 

GARANCE KVALITY

Profesionalita

MARS Svratka, a.s. garantuje kvalitu výroby i obchodu také díky profesionálnímu přístupu ke vzdělávání a odbornému růstu svých zaměstnanců.

Sledování nejnovějších výrobních trendů, maximální vybavenost moderními technologiemi a pracovními prostředky – to je základní předpoklad našeho úspěšného podnikání.

Obchod

Mezi naše vážené zákazníky patří spolupracující společnosti, velkoobchodní odběratelé i koncoví spotřebitelé.

Na rozdílné požadavky jednotlivých skupin našich zákazníků odpovídá náš obchodní servis individualizovanými službami.

Kvalita

Kvalita našich výrobků a profesionalita služeb je prověřena získáním Certifikátu systému řízení jakosti dle normy ČSN EN ISO 9001:2009, pravidelně auditovaném firmou TÜV.

[/one_full]